Tüm Kategoriler
Medya ve Etkinlikler

Medya ve Etkinlikler

Ev Medya ve Etkinlikler

LED güzellik aletlerinin seçimi

26 Mart 2024 Yayıncı:

Her şeyden önce elbette güvenlik gelir

LED çok güvenli olmasına rağmen, eğer kalitesi eşit değilse, uzun süreli kullanım sadece tedavi edici etkiyi sağlayamamakla kalmayacak, aynı zamanda cilde zarar da verebilecektir.

Bu aynı zamanda evrenseldir ve her türlü güzellik cihazı ve hatta cilt bakım ürünleri için geçerlidir.

Bit-1

Daha profesyonel olmak istiyorsanız parametreleri okumayı da öğrenebilirsiniz.

İlk önce dalga boyuna bakın. Örneğin bazı çalışmalar 420 nm civarındaki mavi ışığın sivilce tedavisinde kullanılabileceğini buldu; yaklaşık 453nm egzama ve sedef hastalığını iyileştirebilir; 655nm civarındaki kırmızı ışık saç dökülmesini tedavi edebilir; 630nm civarındaki kırmızı ışık cilt elastikiyetini arttırmak ve kırışıklıkları azaltmak için kullanılabilir; ve 830 nm ve 850 nm civarındaki yakın kızılötesi ışık sivilce tedavisinde kullanılabilir. Cilt tonunu aydınlatmak için kullanılır.

Bit-2

İkinci şey ise ışınım olan ışık yoğunluğuna bakmaktır. Optimum klinik ışınım yaklaşık 50–100 mW/cm²'dir. Makineyi alırken buna dikkat edin ve cilt ile lamba arasındaki mesafeyi iyi kavrayın. Makinenin ışınımı 50mW/cm² ise mümkün olduğunca yüzünüze yapıştırmalısınız. Makine 200mW/cm² ise makineye 10-25 cm mesafe bırakın. Belirli bir doza ulaşmak için kullanım süresinin de kontrol edilmesi gerekir, 2mW/cm² x 500 saniye = 1J/cm², 1-60J/cm² arası uygundur. Yani sadece makinenin planlanan saatine göre çalışın.

Karışık dalga boyunda ışık mı yoksa tek dalga boyunda ışık mı, darbeli mi yoksa sürekli ışık emisyonu mu olduğu özellikle önemli değildir çünkü farklı literatürlerde farklı sonuçlar bulunmuştur ve fikir birliği yoktur. Sıradan LED güzellik aletleri güvenlidir, hoşgörüsüzlük nadiren meydana gelir ve kullanım yöntemi de kullanışlı ve basittir.

Dezavantajı, etkinin o kadar belirgin olmamasıdır. Yalnızca tutarlı kullanımla cilt elastikiyetinde hafif bir artış, ince çizgilerde hafif bir azalma ve yarı saydam bir cilt bakım etkisi görebilirsiniz. Sizi bir anda çok farklı göstermez ve etkisi radyofrekanstan daha iyidir. Nispeten daha yavaş olun.

Bakterilerin engellenmesine ve yağ kontrolüne yardımcı olmak için geleneksel sivilce tedavi yöntemleriyle birleştirilmesi gibi yardımcı tedavi olarak kullanılması daha uygundur; Mikroiğneleme, radyofrekans ve lazerle birleşerek hasar onarımını teşvik eder ve sinerji yaratır.

#3 ROS Endişeleri

Hayran grubundan bir hayran özellikle derin bir soru sordu. Mavi ışık, kırmızı ışık ve kızılötesi ışığın reaktif oksijen türleri üreteceğini söyledi. En son cilt bakımı konseptlerine göre, yalnızca bu "zararlı" ışığı önleyebilecek aktif bileşenlerin kullanılmasında ısrar edilerek etkili bir şekilde tersine çevrilebilir. yaş. LED güzellik cihazlarının uzun süreli kullanımı yaşlanmayı teşvik eder mi?

Bit-3

Bu çok iyi bir soru. Bu incelemeyi birkaç kelime söylemek için kullanayım. Işık iki ucu keskin bir kılıçtır; yaşlanmayı teşvik edebilir ve aynı zamanda tedavi edebilir. Anahtar hızdır. Aşırı reaktif oksijen türlerinin vücutta uzun süreli birikmesi hastalıklara ve yaşlanmaya yol açabilir. Bununla birlikte reaktif oksijen türleri aynı zamanda vücutta birden fazla yolun düzenlenmesinde görev alan önemli sinyal molekülleridir. Yüksek konsantrasyonlarda reaktif oksijen türleri de patojenleri öldürebilir.

Bu nedenle ideal durum aktif oksijenin vücut fonksiyonlarını aksatmadan işlevini yerine getirebilecek düzeyde kontrol edilmesidir. Virüsler, bakteriler istila ettiğinde, hatta tümörler oluştuğunda, hastalığı tedavi etmek için gerekli yerlerde patlamasına izin verin.

Bu nedenle LED güzellik aletinin kullanım yöntemine ve sıklığına sıkı sıkıya uyduğunuz sürece yaşlanmayı geciktirici herhangi bir yan etkiye neden olmayacaktır. Ayrıca uykuyu iyileştirmek, yara onarımını teşvik etmek ve ağrıyı azaltmak gibi ek faydalar da sağlayabilir.


Sıcak kategoriler